Kapat

EN ZOR IQ TESTİ ( ÜSTÜN ZEKALI MISIN?)

Anasayfa
TEST EN ZOR IQ TESTİ ( ÜSTÜN ZEKALI MISIN?)

5 Sorudan oluşan bu IQ testini sadece IQ’su 140-150 puan arasındaki üstün zekalı yada dahi diyebileceğimiz kişilerin geçebileceğini düşünüyoruz.. Tüm sorular sözel mantık-matematik soruları yani görsel bir soru yok ve süre tanımadık çünkü çok zorlar.. HADİ TESTE GEÇELİM!!

CİNSİYET???
YAŞ ARALIĞI?
Senin annenin tek ablasının kocasının oğlunun annesinin tek erkek kardeşinin annesinin kocasının tek oğlunun çocuğu senin neyin olur?
Bir müşteri fiyatı 15 tl olan çikolatayı almak için kasiyer ahmet'e 200 tl uzatır. Ahmetin kasasında bozuk olmadığı için karşı kasadaki arkadaşından 200 lirayı bozmasını ister. diğer kasiyer parayı bozup ahmete geri verir. Ahmet parayı alıp müşteriye 185 lira para üstü verir fakat daha sonra diğer kasiyer 200 liranın sahte olduğunu fark ettiğini söyler. Ahmet özür dileyip arkadaşına gerçek 200 lira verir ve sahte parayı çöpe atar. Ahmet toplamda kaç lira zarar etmiştir?
3 arkadaş bir küp altın buldu. Altınları aralarında eşit olarak paylaşmaya karar verdiler. Ancak gece vakti olduğundan bu işi sabaha bırakmayı uygun buldular ve yattılar. Gecenin bir saatinde biri uyandı ve hakkını almaya karar verdi. Küpteki altınları yere döküp 3 eşit gruba ayırdı, bir tane fazla geldi. Bir grubu ve fazlalığı kesesine koydu ve diğer grupları tekrar küpe doldurarak yattı. Bir süre sonra ikinci uyandı ve o da hakkını almaya karar verdi. Öncekinin yaptığından habersiz, o da küpteki altınları yere döküp 3 eşit gruba ayırdı, ona da bir fazla geldi. Bir grubu ve fazlalığı kesesine koydu ve diğer grupları tekrar küpe doldurup yattı. Sabaha karşı sonuncu uyanıp o da hakkını almaya karar verdi. Diğerlerinin yaptığından habersiz, o da altınları yere döküp 3 eşit gruba ayırdı, ona da bir fazla geldi. O da bir grubu ve fazlalığı kesesine koydu ve kalanı tekrar küpe doldurup yattı. Sabah olup ta hepsi uyanınca geceleyin yaptıklarından hiç söz etmeyip altınları yere döktüler ve 3 eşit gruba ayırdılar. Şanslarına bu defa hiç artmadı. Herkes bir grubu alıp kesesindekilere ekledi ve ayrıldılar. Başlangıçta küpte en az kaç altın vardı?
Bir iş görüşmesinin mülakatına katılan Beyza, Havva, Sıla,Demir, Berk, Adem ,Cemil adlı kişiler mülakat sonunda aldıkları notlarla ilgili olarak; 1-) Berk en yüksek notu almamıştır. 2-) Cemil en yüksek nottan en düşük nota doğru yapılan sıralamada 4. sıradadır. 3- Beyza'nın notu cemilin notundan yüksek, havva'nın notundan düşüktür. 4-) Adem yalnızca demirden yüksek not almıştır. BU BİLGİLERE GÖRE HANGİSİ KESİN OLARAK SÖYLENİLEBİLİR?
Mezarın başında bir adam ağlıyor, mezarda yatanın babasının karısının tek çocuğu, ağlayan adamın tek erkek kardeşinin karısının çocuğudur. mezarda yatan ağlayan adamın nesi olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir