Kapat

HANGİ BURÇLAR NEYİ SEVER- NEYİ SEVMEZ?

Anasayfa
BURÇLARA DAİR HANGİ BURÇLAR NEYİ SEVER- NEYİ SEVMEZ?

KOÇ BURCU

KOÇ BURCU

Lider otoritesi bulunduğundan kendilerinden daha üstün nitelikli insanları ve kendilerinden daha fazla göze çarpan öne çıkan Koç burcu burçlar kuşağındaki ilk burçlardan dır. Egoları çok fazla gelişmiş olduğundan ve doğuştan bir insanları sevmezler. liderlik otoritesi vardır bunu çok ama fazla öne çıkarmazlar. Her zaman atılgan ,canlı,enerjik,eğlenceli bir yapıları vardır ve bu yüzden asosyal insanlarla pek anlaşamazlar. Aşırı derecede özgür ruhlu bir burçtur ve önüne engel konulmasını yaptığı bir işe taş konulmasını kaldıramaz. Tepkileri hep çok abartılıdır ve yersiz çıkışlar yapabilir,hatta istediği şey olmadığında saldırganlaşma özellikleri de vardır. Egolarından kaynaklanan bir bencillikleri vardır ve aksine bencil insanlardan da nefret ederler. Koç burcu enerjiktir ve yeni işlere atılmayı sever bu sebeple de başına bela almaya meyillidir. Koç burcu eğlenceli ,maceracı, risk almayı seven insanlarla vakit geçirmekten hoşlanır.karşısındaki insanın ne pasif nede aktif ikisi arasında orta bir yol bulmasını ister. Pohpohlanmaktan, övülmekten,destek verilmesinden çok hoşlanır. Koç burcuna güvendiğinizi hissettirirseniz bu onun size karşı büyük bir sempati duymasına sebebiyet verecektir. Kendisine herhangi bir konuda sürpriz yapılması çok hoşuna gidecektir.

BOĞA BURCU

BOĞA BURCU

Boğa burcu çok çalışkan , azimli ,özenli,çevresindekilere yardımcı olmayı seven bir burçtur. Gerçekçidir ve bu yüzden hiçbir zaman hayal alemine kapılıp gitmez ve kendisinin aksine hayalperest insanlarla anlaşamaz ve net olmayan planlar yapılmasından hoşlanmaz. İnatçı , dediğim dedik bir burçtur ve kendisi gibi inatçı insanlar onu çok sinirlendirir. Kendisiyle ilgilenilmemesinden, göz ardı edilmekten hiç hoşlanmaz, egoist insanları da sevmez. Başına gelen bir şeyi fazlasıyla abartabilir, önemsenmek ister karşılık bulamadığında üzülür yada sinirlenir. Çok çalışkan bir burçtur, etrafında da kendisi gibi çalışkan insanlar görmek ister fakat fikirlerinin fazla tepki almasına da katlanamaz, kararlarına karşı çıkılmasından hoşlanmaz. Fazla rahat ve gevşek insanlardan hoşlanmaz ,pek fazla para harcamayı sevmez müsrif insanlardan uzak durur. kıskançlık her ne kadar kendi doğalarında da bulunsa da kendileri de bu huyları  pek sevmemektedir. Çok güvenilir bir burçtur boğa burcu ve kendisi de güvenemeyeceği bir insanı çevresinde tutmaz arkadaşlık etmeyi tercih etmez.

İKİZLER BURCU

İKİZLER BURCU

İkizler burcu çok sosyal,aktif,eğlenceli,neşeli,öz güvenli bir burçtur. İkizler burcu asosyal insanları hiç sevmez ve asosyallik ten nefret eder, tam bir gezme aşığıdır. Sessiz ,konuşmayı sevmeyen ,sakin insanlardan nefret ederler ve soysal olmayan bir hayat onlar için berbat bir şeydir. Yalnız kalmaktan ve etrafında hiç kimsenin olmamasından da nefret ederler . ilişki konusunda çok çabuk sıkılırlar ve terk edebilirler yani hiç eyvallahları yoktur da denilebilir, ama doğru insanı bulduklarını düşünüyorlarsa çok sadık olabilirler. Öz güvenlidirler ,girişken ve yapıcıdırlar , çevreleri geniştir, sürpriz yapmaya ve kendilerine sürpriz yapılmasına bayılırlar. Önemsendiklerini hissettiklerinde aşırı mutlu olurlar ve bağlanmaya başlarlar. Kötü huyu olarak dengesizdirler ve ruh halleri sık sık değişir. Bu yüzden çok tutarlı olmazlar ve sabit fikirli,plancı insanları da bu yüzden pek sevmezler. Sosyal konular hakkında tartışmayı , konuşmayı , fikir üretmeyi çok severler. Sosyal bir yapıları olduğu için nerede nasıl davranmaları gerektiğini bilirler ama onlara yanlış gelen bir durumda tepkilerini hemen belli ederler.

YENGEÇ BURCU

YENGEÇ BURCU

Yengeç burcu en az balık burcu kadar duygusal bir burçtur. Duygularını ön planda tutar ve bu gibi şeylerle alay edilmesinden nefret eder. Evine,ailesine ,arkadaşlarına,eşine çok düşkündür ve her zaman bunları dile getirir. Bir arda olmanın mutluluğunu hiç bir şeyden alamayacağını düşünür. Ailesinin ona güven , sevgi,şefkat, huzur verdiğini düşünür,çocukları çok sever. Ailesini,manevi şeyleri önemsemeyen insanlardan nefret eder. Kendisi evine ailesine bağlı olduğu için çok fazla özgür ruhlu, maceracı ve güvenemeyeceğini düşündüğü insanları çevresinde tutmaz. Bencil insanlardan aşırı nefret eder. Manevi günlerin unutulmaması , kutlanılması, bayramlar, toplu yenilen yemekler onu çok mutlu eder. Kendisine verilebilecek anlamlı bir hediye onu çok mutlu eder.Kendisinin kıymet verdiği şeylere , özel değerlerine saygı gösterilmemesi örneğin telefonunun kurcalanması, günlüğünün okunması,çok sevdiği bir herhangi bir şeyin ondan izinsiz kullanılması yada manevi anısı olan bir hediyeye zarar verilmesi onu kötü anlamda çok etkiler, adeta yıkılır.

BAŞAK BURCU

BAŞAK BURCU

Başak burcu akıllı , zeki, titiz tutumlu ve oldukça akılcı bir burçtur. Aşırı mükemmeliyetçi olduğu için çevresinde aylak insan görmeyi ve tutmayı pek sevmez. Birisine iş verdiği zaman yarım yamalak yapılmasından nefret eder. tutulmayan sözler ve uyulmayan planlar onu deli eder.  Bütün yaptığı işlerde kılı kırk yarar ve mutfak vesaire yerlerde çok titizdir, pis insanlarla asla anlaşamaz.  Dakiktir ve bunu karşısındaki insanlardan da bekler. Duyguları da ön plandadır fakat mantığını daha çok ön plana çıkarır. Fazla duygusallığı gereksiz bulabilir ama duygusal insanlarla çok iyi anlaşır. Harika bir arkadaştır. Çok fedakardır ama kullanıldığını hissettiği zaman çok çabuk soğur. Kendini feda etmekten öne atılmaktan hiç kaçınmaz aksine bu onun çok hoşuna gider, doğuşta anaç bir tavrı vardır . çok güvenilir bir arkadaştır ve aşırı masum düşünür bu yüzden kolay aldanabilir.  Not defteri, kalem, anahtarlık gibi ona anlamlı gelebilecek hediyelerden hoşlanır süslü gereksiz  ve anlamsız hediyeleri sevmez, çok gösterişli olan hiçbir şeyden hoşlanmaz, kullanışlı şeyleri çok sever onun için  her şeyde ergonomi ve şıklık bir arada olmalıdır.

ASLAN BURCU

Aslan burcu ben duygusu çok ön planda olan bir burçtur dolayısıyla övülmekten ,pohpohlanmaktan, kendisine kıymet verilmesinden ve değer görmekten çok hoşlanır. Gittiği ortamlarda gerek zekasıyla gerek görünüşüyle dikkat çekmekten çok hoşlanır . iddialı kıyafetler ve takılar tam ona göredir bu tarz hediyeler onu çok mutlu eder. Gözü ve eli açıktır bu yüzden cimri insanları sevmez. Bilgilidir, kültürlüdür, her konuda fikri vardır ve boş konuşmaz bu yüzden de cahil ve bilgisiz insanlardan hiç hoşlanmaz. Ayrıca ortamda kendisinden daha üstün olduğunu düşündüğü biri varsa rahatsız olur, kendisiyle rekabet edilmesini sevmez. İlişkide sevdiği kişinin üzerine çok düşer bu yüzden karşı taraf sıkılabilir. Koruyucu kollayıcı bir yapısı vardır. Fazla rahat insanlardan hoşlanmaz , karşısındaki insanlardan yoğun bir ilgi bekler , beklediği ilgiyi göremezse soğur. Karakter onun için çok ilgi çekicidir ,sağlam karakterli bir insan onu kolayca etkileyebilir. Sabit fikirlidir ve değişken insanlardan nefret eder , uzak durur.

TERAZİ BURCU

Terazi burcu çok sosyal , dengeli, güzelliği seven ve estetik kaygısı olan bir burçtur bu sebeple çevresinde hep güzel , bakımlı, temiz, düzenli insanlar görmek ister.terazi burcu için uyumlu olmak çok önemlidir bu yüzden dengesiz insanlarla bir arada bulunmak istemez, arkadaşlık etmez. Adalet ve eşitlik onun için çok önemlidir. Sadece kendisi için değil etrafındaki insanların da haklarını savunmayı sever, haksızlık yapılmasına katlanamaz , haksızlık yapan insanlardan nefret eder.  çok zariftir , kibardır ,naziktir ve bu yüzden kaba , sinirli, agresif insanlarla anlaşamaz. Keyfine çok düşkün bir insandır , özgür bir  ruhu vardır kendisi kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz. Uykucu ve üşengeç tir çağrılan yerlere geç kalabilir. Bir şey yapmaya veya söylenmeye mecbur bırakılmak , herhangi bir konuda zorlanmak bir seçim yapmaya itilmek onu çok yorar bu yüzden zorba insanlardan da nefret eder. kavga ,gürültü,şiddetten nefret eder. sanattan çok hoşlanırlar, sanatsal şeylerle ilgilenmeyi severler. Anlamlı , görünümü güzel hediyelerden de hoşlanırlar fakat onlar için yazılmış bir şiir, söylenilecek bir şarkı yada serenat daha kıymetlidir ve çok mutlu olurlar. Nazik olan insanların yanında olmaktan duygularının anlaşılmasından ve hislerine kıymet verilmesinden çok hoşlanırlar.

AKREP BURCU

Akrep burcu çok zor beğenen mükemmeliyetçi bir burçtur bu yüzden basit insanlarla ilgilenmez. Çok akıllı üst düzey bir kapasitesi vardır ve çevresinde de böyle insanlar görmek ister . hisleri çok kuvvetlidir ve gerçeği hemen anlar, Güven onun için son derece önemlidir. Gizemli olmayı sever ve kendisi gibi gizemli insanlardan da hoşlanır, merak ettiği şeyleri sorgulamayı , öğrenmeyi çok sever.Gözü karadır her türlü riski alabilmeye yatkındır bu yüzden pasif insanları sevmez. Çok kıskançtır ama kendisi fazla kıskanılmaktan hoşlanmaz. Akrep burcu kendisine alınan bir parfüm ve cinsiyetine göre ona kendini erkek yada kadın gibi hissettirecek hediyelerden hoşlanır. Önemsendiğini hissederse bu mutlu olması için ona yeterli gelecektir.

YAY BURCU

Yay burcu gezmeyi,eğlenmeyi seven , insanlarla çok iyi iletişim kurabilen aşırı sosyal bir burçtur bu yüzden de donuk, durağan ve asosyal insanlardan nefret eder. bu burca verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri bir tatil bileti yada gezi turu olabilir. Eğer daha ufak çaplı bir hediye arıyorsanız onu pikniğe de götürebilirsiniz. Yay burcu kısıtlanmaktan ve aşırı kıskançlıktan nefret eder o yüzden onu asla sınırlamamalıyız yoksa elimizden kaçırabiliriz zira bu konularda biraz da vurdumduymaz olabilir. Çok iyiliksever ve merhametli bir yapısı vardır ,gaddar  ve menfaatçi insanlardan nefret eder. evcil hayvanlara bayılır, özellikle kedileri çok severler . çok neşeli bir yapıları vardır ,hemen her şeye üzülmez , umutsuzluğa kapılmaz çevresindekilere de umut verir bu yüzden kaybedilmek istenmeyen bir arkadaştır. Keşfetmeyi çok sever meraklıdır ve bilge bir kişiliği vardır fakat çok bilmiş insanlardan da nefret eder. ailesine akrabalarına bağlıdır , özel günlerin kutlanmasından çok zevk alır,  hatırlandığını bilmek ve sevildiğinin söylenmesi onu çok mutlu eder.

OĞLAK BURCU 22 ARALIK- 19 OCAK

OĞLAK BURCU

Oğlak burcu çok fazla diyebileceğimiz bir seviyede ciddi ve anlaşılması zor bir burçtur. En nefret ettiği şeylerin başında ciddiyetsizlik, sorumsuzluk, laubalilik gelir. Dışarıdan çok zor görünebilir fakat oğlak burcunu tanımak için zaman gerekecektir eğer sabırlı olursanız ve o da size güvenirse arkadaş olabilmeniz mümkün. Sosyal bir insan değildir, kalabalıktan, gürültüden, boş ve gereksiz konuşan insanlardan nefret eder. itibarının korunması onun için çok önemlidir bu yüzden onu aşağı çekebilecek insanlardan uzak durur.  kolay kolay kimseyle arkadaş olmaz ve kimseye ilişki şansı tanımaz bu yüzden fazla ısrarcı insanlar onu çileden çıkartabilir. Yalnız olmaktan , tek başına vakit geçirmekten çok hoşlanır bu yüzden gezmek konusunda ısrarcı olan insanlara anlam veremez. Gereksiz para harcamayı sevmez , kendi kurallarının dışına çıkılmasından pek hoşlanmaz. Yapılmasını sevmediği davranışların devamı geldiğinde karşıdaki şahsı gözden rahatlıkla çıkartabilir. Seviyeli, mesafeli insanlarla sık sık olmamak şartı ile vakit geçirmekten hoşlanır. Yeni bilgiler öğrenmeyi sever. Sürprizlerden nefret eder bu yüzden sürpriz yapmak iyi bir fikir değildir. Hediye olarak ajanda, kalem , tarihi veya önemli bir kitap onu mutlu edebilir.

KOVA BURCU

Kova burcu aşırı derecede sosyal ve ilgi çekici bir burçtur. Çok akıllıdır , hatta dahi bile denilebilir zira bilimsel şeylere ve yeni şeyler keşfetmeye bayılır, öğrenmek onun için bir tutkudur. Öğrenmenin yanı sıra öğretmeyi ve aydınlatmayı da çok sever , bir kovadan her zaman öğrenilecek ilginç ve yeni bir bilgi vardır ve çok tecrübelidir. Cahil , laf anlatılmayan insanlardan nefret eder, bencillik onun için berbat bir şeydir. İnsanlarla anlaşmak konusunda çok iyidir herkesle kolayca arkadaşlık kurabilir. Özgür ruhlu bir insandır , kısıtlanmaktan ve zorbalıktan nefret eder. çok asi  bir karakteri vardır zira ona anlamsız gelen her şeye baş kaldırabilir. Hediye olarak ona herhangi bir bilimsel kitap  yada  bilim kurgu filmine bir bilet alabilirsiniz.

BALIK BURCU

Balık burcu çok alıngan , karasız , belirsizlik içinde olan bir burçtur. Çok kolayca yönlendirilebilir, dolduruluşa gelebilir bu yüzden çok çabuk morali bozulabilir. Sürprizlerden çok hoşlanır, gezmekten , eğlenmekten,macera aramaktan çok mutlu olur. Hediye olarak  Sevdiği bir sanatçının albümü, kokulu bir mum,  bir kar küresi veya anlamlı başka bir hediye onu çok mutlu edebilir. Bekletilmekten, azarlanmaktan, sinirli ve despot insanlardan nefret ederler. Hastalık ve ölüm tarzı olaylara aşırı üzülürler. Sanata ilgileri vardır , güzel ve kalbe hitap eden her şey ilgilerini çeker. Huzursuz , onları geren ortamlardan nefret ederler. Sorumluluk almayı pek sevmezler , düzensizdir ve aşırı disiplin, kuraldan nefret ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir