Kapat

HANGİ YÜZE NASIL MAKYAJ YAPILIR?

Anasayfa
Güzellik HANGİ YÜZE NASIL MAKYAJ YAPILIR?

Kusursuz bir yüz görünümü kusursuz bir makyajdan geçer.Kusursuz bir makyaja sahip olmak için öncelikle yüzümüzü tanımamız gerekir. Bildiğimiz pek çok yüz tipi vardır.Bu yüz tipleri oval ,yuvarlak, kare ve uzun olarak bilinir.Yüzümüzün şekline göre yapacağımız makyaj da , yüzümüzde ön plana çıkarmak istediğimiz yerleri vurgulamak ve kusurlarımızı daha iyi bir şekilde kapatmaktan geçer.Bu yüzden hangi yüze nasıl makyaj yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmak çok önemlidir.Gelelim yüz şekline göre makyaj tavsiyelerine…

OVAL YÜZ ŞEKLİNE MAKYAP NASIL YAPILIR?

Oval yüz , herkes tarafından da bilindiği gibi en ideal yüz şekli olarak bilinir.Oval makyaj yapılırken aslında bütün amaç hali hazırda bulunan yüzü oval hale getirmektir.Bu nedenle hangi yüze nasıl makyaj yapacağı konusunda en az endişelenmesi gereken insanlar oval yüzlü insanlar olarak bilinir. Yüzünüz oval ise oldukça şanslısınız.Fakat yine de makyaj yaparken dikkatli olmak gerekir.Yapılan makyaj aslında küçük gölge hareketleri ile yüzdeki noktaların yerlerini değiştirmektir. Allık ta elmacık kemiklerini ortaya çıkarır.Oval bir yüze sahipseniz köşeli hareketlerle masaj yapmaktan kaçının.

UZUN YÜZ ŞEKLİNE MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Uzun yüz şekline yapılan makyaj yüz eninin yüz boyundan daha kısa olduğu yüz şekli olarak bilinir.Dikdörtgen yüz şekli olarakta bilinir.Bu yüz tipinde önemli olan ; uzun yüz köşelerini daha kısa bir hale getirmeye çalısırken onları yuvarlak şekilde keserek oval yüz tipine ulaşmaya çalışmaktir. Bunu yaparken yüzdeki fazla olan uzunluklar rötuşlanır. Kaş ve göz çevresini boyarken düz,yatay ve dudağınıza paralel çizgiler kullanmalısınız.Çünkü bu çizgiler yüzünüzün daha enli görünmesini sağlayacaktır.

YUVARLAK YÜZ ŞEKLİNE MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Yuvarlak yüz şekline yapılan makyajlar yüz uzunluğunun ve enının birbirine yakın , çene ile alnın dar ve yuvarlak olduğu yüz şeklidir.Bu yüz şeklinde yanaklar oldukça belirgin bir öneme sahiptir. Bu yüz allığınızı nasıl bir şekilde yüzünüze sürdüğünüz oldukça önemlidir.Mesela canlı ve parlak bir ruj , koyu tonlarda kullanılan gölgeler yüzünüz için ideal olacaktır.Ayrıca makyajla gözlerinizi biraz daha yukarı kaldırmak da yüzünüzü ovalliğe daha çok yaklaştıracaktır.

KARE YÜZ ŞEKLİNE MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Kare yüz şekline yapılan makyajlar oldukça zordur.Yüz eninin ve uzunluğunun eşit olduğu , sert köşeli yüz şeklidir.Bu yüz şekillerinde saç  çizgisi geniş çene köşelidir.Kare bir yüz şekline sahip iseniz makyajınıza yüzünüzün dışından başlamalısınız.Yüzünüzün kenarlarından itibaren çenenize kadar inecek olan gölgeleme yöntemleriyle yüzün keskinliği ortadan kalkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir