Kapat

iPhone’DA YAZILIM HATASI FARK EDEN ÖĞRENCİYE 100 LİRA!! :D

Anasayfa
Haberler iPhone’DA YAZILIM HATASI FARK EDEN ÖĞRENCİYE 100 LİRA!! :D

Geçtiğimiz günlerde Apple iPhone marka cep telefonunda hata olduğunu fark eden genç öğrenciye Apple tarafından 100 TL ödül verildi. 😀

Bursa’da yaşayan henüz lise öğrencisi 17 yaşındaki Oğuz Akçay’a bulduğu yazılım açığına teşekkür hediyesi olarak 100 TL para ödülü verdiler!!

APPLE

Dünyanın en büyük telefon firmalarından biri olan Apple’ın , iPhone marka telefonunda yazılım hatası bulduğunu açıklayan Oğuz Akçay ; Arkadaşımla telefon konuşması yapıyordum. Bu sırada güneşin doğuşunu fotoğraf çekmek istedim.Telefonumda video bölümüne girip video kaydetmeye başladım yaklaşık 6-6 saniye sonra birden telefonum dondu ve ekran siyah oldu. Ekranda telefonun logosu çıktı. Ama o sırada telefon görüşmesi yapmaya devam ediyordum. Bunun benim telefonumdan kaynaklı bir hata olduğunu düşündüm ama farklı telefonlarda da aynı durumla karşılaşınca durumu firmaya bildirdim. Birkaç gün sonra bana mail attılar ve teşekkür ettiler. Daha sonra küçük bir sürpriz hazırladıklarını belirterek hediye olarak bakiyeme 100 TL Para yüklediler.

Kendisinin de yazılım ve kodlama işi ile uğraştığını söyleyen Oğuz Akçay ”böyle büyük bir firmanın açığını bulmak beni çok şaşırttı.. Bulduğum için de çok mutlu oldum,çevremdekiler ilk başta bana inanamadılar ama Apple’dan mail geldiğini görünce inanamaya başladılar” dedi.

Tüm sosyal medya’da bu genç arkadaşın başarısı konuşulurken Apple’nin verdiği para ödülü de hayli garip gelmiş olacak ki herkes ödül hakkında konuştu ;

Diğer haberler için ; https://www.abevav.com/2020-tyt-ayt-soru-dagilimlari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir