Kapat

KEDİNİZİN SİZİ GERÇEKTEN SEVDİĞİNİ GÖSTEREN DAVRANIŞLARI

Anasayfa
Psikoloji KEDİNİZİN SİZİ GERÇEKTEN SEVDİĞİNİ GÖSTEREN DAVRANIŞLARI

Kedileri nankör olarak adlandırırız ve hatta gamsız bile deriz. Evde bizi umursamadan gezmeleri, suratımıza bakarak tuvaletlerini yapmaları:D, daha bir çok şey bize kedilerin gamsız yada umursamaz olduğunu düşündürebilir.Onlar sizi sevdiğini kendi çaplarında garip davranışlarıyla yansıtıyorlar. Kediniz aslında sizi çok seviyor olabilir..hadi bu davranışlar neymiş inceleyelim. 😀

1-) SİZİ TATLI TATLI ISIRIYOR MU?

Kediler sahiplerini ( gerçi onlar sizi sahibi gibi görmüyor ev kendi eviymiş gibi takılırlar. Eğer siz onun sahibiyseniz ve evin size ait olduğunu düşünüyorsanız az yiyin de kendinize bir ev tutun. 😀 kedilerin düşüncesi bu yönde. :D) tatlı tatlı ısırarak,ve patileriyle ellerinizi tutarak canınızı acıtmayacak bir biçimde sizinle şakalaşmaya çalışırlar. bu sizi sevdiğinin büyük bir göstergesidir.

2-)KEDİNİZ ONU ÖPMENİZE İZİN VERİYORSA

Kediler herkesin kendisine dokunmasına izin vermez hatta sevmediği insanlar kendisine dokunduğu zaman ısırır ve tırmalarlar. Size kendini öptürmesi sizi sevdiği anlamına gelir.

3-)YERE YATIP GÖBEĞİNİ SİZE AÇIYORSA

Yere yatıp göbeğini size doğru çevirip onunla oynamanızı yada onu sevmenizi bekliyorsa sizi seviyor demektir.Kediler o tüylü, yumuş karınlarına herkesin dokunmasına izin vermezler.. 😀

4-)KEDİNİZ SİZE KENDİ ÇAPINDA HEDİYELER GETİRİYORSA

Doğaları gereği avlanma iç güdüsüne sahip olan kediler, dışarıda bulduğu ve avladığı fare,kuş,böcek,vb. canlıları avlayıp doğruca getirip önünüze koyar. Bu sizi sevdiği, yemeğini sizinle paylaşmak istediği ve size güvendiği anlamına gelir.Kendince size hediye vermiş gibi hisseder.

5-)KAFASINI SİZİN KAFANIZA SÜRTÜYOR MU?

Bu kedi dilinde sizin ona ait olduğunuzu göstermenin ve selam vermenin değişik bir versiyonudur.

6-) SİZİ TAKİP EDİYORSA

Gittiğiniz her yere peşinizden geliyor banyoda , tuvalette dahi sizi yalnız bırakmıyor her yerde size bakmak istiyorsa, en çok vakit geçirdiğiniz odada sürekli durmak istiyor yada odadan odaya sizi takip ediyorsa size aşık bile olmuş olabilir. 😀

7-)SİZİ YOĞURUYORSA (KEDİ MASAJI)

Bu hareket kedilerde bebeklikten gelen ve annelerinin süt akışını hızlandırmak için yaptıkları bir masaj şeklidir. Eğer bunu size yapıyorsa bu sizi annesi kadar sevdiği yada size onun kadar güvendiği anlamına gelir.

8 -) KUYRUĞU DİK VE UCU HAFİF YANA KIVRILIYORSA

Hafif yana kıvrık duran kuyruk sizi sevdiği için bu şekilde karşınızda durduğunu gösterir ve dik duran bir kuyruk da tanıdığı bir insanı gördüğünde verdiği tepkidir.

9-) KEDİNİZ MIRLIYOR MU?

Siz onu severken mırıl mırıl sesler çıkartıyorsa bu hareket onu sevmenizden hoşlandığı ve onun da sizi sevdiği anlamına gelir.

10-)YÜZÜNÜZE YATAR

Kediler sevdikleri insanların yüzlerine yüzlerini sürtmeyi yada karınlarını suratlarına sürtmeyi çok severler bu yüzden de sabah uyandığınızda nefes almakta zorluk çekiyorsanız ve suratınızda tüylü bir şey oturuyorsa 😀 bu onun sizi çok sevdiği anlamına gelir.

11-) BOYNUNUZA VE BACAKLARINIZA SÜRTÜNMESİ

Kediniz’in Özellikle boyuna sürtünmesi sizin kokunuzu almak için yaptığı bir şeydir. Bacaklarınıza sürtünmesi ise size teşekkür etmesi veya minnettar olduğunu gösterir yani sizi seviyor..

12-) KEDİNİZ SİZİ TAKLİT EDİYOR MU?

Kediniz siz yattığınızda yanınıza gelip yere sırt üstü yatıyorsa yada sizin yattığınız pozisyona benzer bir şekilde yatıyorsa, siz ayakta dururken o da ayağa kalkmaya çalışıyorsa,el hareketlerinizi yada ayak hareketlerinizi patileri ile takip ediyorsa sizi fiziksel olarak taklit etmeye çalışıyorsa bu sizi çok seviyor demektir. Garip ama gerçekten yapabiliyorlar 😀

13-)KEDİNİZ SÖZÜNÜZÜ DİNLİYOR MU?

Kediniz şunu yapma, buraya gitme, ona dokunma dediğinizde bunu anlamaya çalışıyor yada söylediğiniz kurallara uymaya çalışan davranışlar sergiliyorsa sizi çok seviyor demektir.. 😀 (bu büyük bir başarı) 😀

14-) KEDİNİZ SİZİN SUYUNUZU İÇER

Biraz garip ama İsterseniz evin her köşesine ayrı ayrı su kapları koyun yinede gelip masanızın üzerinde duran su kabından mı içiyor? o zaman tebrikler çünkü kediniz sizi gerçekten seviyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir