Kapat

“KEMER” ANTALYA’NIN İNCİSİ

Anasayfa
GEZİ “KEMER” ANTALYA’NIN İNCİSİ

ANTALYA’NIN İNCİSİ “KEMER”

Kemer Akdeniz kıyısında bulunan, Antalya’nın 40 km mesafede olan bir ilçesidir. Kemer 1980’li yılların başına kadar küçük bir köy iken 25 sene içinde yapılan faaliyetlerle ve açılan tesislerle Türk turizminin en önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir. Batı Toros dağlarının eteklerinde ve 52 kilometre kıyı şeridi boyunca uzanan Kemer ilçesi, Türkiye’nin en iyi turizm merkezlerinden biridir. Kemerin başta gelen güzelliklerinden en önemlisi doğal güzelliğinin olmasıdır. Deniz, orman ve dağlar bir noktada birleşmektedir. Kemerdeki bulunan Denizin temizliği, deniz dalgalarının çam ağaçlarına kadar uzaması ve  ağaçlarının plajlarda gölgelik olarak kullanılması ziyaretçiler için olumlu karşılanmaktadır.

antalya kemer ile ilgili görsel sonucu
KEMER 1

Kemer Bel dibi mevkinden başlayarak Tekir ovaya kadar olan tüm kıyı tamamen doğal plajdır. Bu bölgenin girintili çıkıntılı olan kıyılarında birçok koy ve küçük doğal limanlar bulunur. Kemerde bulunan Antik kentin hala ayakta durduğu ve milli park olan “ phaselis plajı” gibi yerlerde rahatlıkla denize girmek mümkündür. Kemerde konaklama tesislerinin havuz ve plajlarından da ücret karşılığı yararlanmak mümkündür. Kemer’den yakınında bulunan “OLYMPOS” ve “PHASELİS” antik kentlerine ulaşmak çok kolaydır. Bu çevrede görülmesi gereken yerler şunlardır; Olympos Antik Kenti, Üç adalar, Göynük kanyonu, ikiz kayalar, Ekopark, Ulu pınar mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.

GEZİLECEK YERLER

YANAR TAŞ

tarihi olympos yanartaşı
YANAR TAŞ

Kemerden yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alan Çıralı ve Olimpos’un tepelerinden 230 metre yükseklikte yer almaktadır. Sonsuz ateş olarak anılan ve doğal bir ateş kaynağına sahip olan Yanar taş mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Kemerde bulunan Yanar taş ören yeri girişi çam ağaçlarının gölgesinde harika bir manzara sunmaktadır.

BEYDAĞLARI OLİMPOS MİLLİ PARKI

ANTALYA MİLLİ PARKI ile ilgili görsel sonucu
BEYDAĞLARI OLİMPOS MİLLİ PARKI

Antalya ili sınırların içinde yer alan parkın açılış yılı 1972’ dir. Olimpos Milli Parkında bir çok ağaç ve ot türü bulunmaktadır; kızılçam, karaçam, sedir bunlardan sadece birkaçıdır. Bine yakın bitki türünden 25 tanesi “OLİMPOS MİLLİ PARKINA” özgüdür. Ayrıca birçok hayvanın da yaşam alanı olarakta bilinir. Zengin bir doğaya sahip olan Antalya ilimize gelen ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken yerlerdir.

GÖYNÜK KANYONU

Göynük kanyonu/Kemer/Antalya/// Göynük Kanyonu, Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Göynük mahallesi yakınlarındaki bir kanyondur.
GÖYNÜK KANYONU

Kemer’in en popüler gezilecek yerlerinden birisi olan “GÖYNÜK KANYONU” olağanüstü doğasıyla doğa sporu sevenler için harika bir tercihtir. Göynük kanyonu, Göynük’e yaklaşık 4 km mesafededir. Yaklaşık 4 km bir etaba sahip olan Göynük kanyonuna günübirlik gezi tutu yapmak yeterli olacaktır. Ayrıca göynük kanyonu nisan 2009 da tesisleştirilmiş ve profesyonel olarak turizme hizmet vermeye başlamıştır.

KEMER PLAJLARI

ANTALYA KEMER PLAJI ile ilgili görsel sonucu
KEMER PLAJI

Kemer merkez ve Kemer tatil beldelerinde çok sayıda koy ve plaj bulunmaktadır.Kemer plajı tatilciler için çeşitli aktiviteler sunmaktadır. Burada doğa ile iç içe zaman geçirebilir, sporların tadını çıkartabilirsiniz. Ayrıca çevre koylara düzenlenen tekne turları nada katılabilirsiniz.

FOLKLORİK YÖRÜK PARKI

Ä°lgili resim
FOLKLORİK YÖRÜK PARKI

Kemerde yer alan park, 1982 yılında Özel Turizm belgeli bir tesis olarak kurulmuştur. Yörük parkı tamamen devlet ormanı ve milli park statüsünde yarımada Küçük burun üzerinde kurulmuştur. Yat limanı bulunan bu alanda temalı park ve yaşayan açık hava folklor müzesi işlevi ve konsepti ile hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir