Kapat

KÖPEKLERİN ÜZÜLDÜĞÜ DAVRANIŞLAR

Anasayfa
Uncategorized KÖPEKLERİN ÜZÜLDÜĞÜ DAVRANIŞLAR

Köpekler, oldukça sevimli, insan canlısı ve sadık hayvanlardır. Sürekli neşeli olmalarını yanı sıra aşırı derece de duygusallar. Bazen şaka yaptığımız şeyleri bile anlamayıp üzüldükleri olabiliyor. Peki onları genel olarak üzen olaylar nelerdir bunları inceleyelim..

1-)KÖPEKLERE TAKILAN SÜS EŞYALARI

KÖPEKLERE TAKILAN SÜS EŞYALARI

Köpekler kendilerine takılan süs eşyalarından hiç mi hiç hoşlanmazlar,sıkı olan hiçbir şeyi sevmezler örneğin; (papyon,dar kıyafetler) çok mutsuz ve rahatsız olurlar.Ayrıca kısa tasma taktığınızda da kendilerini özgür hissetmezler.

2-)GÖZ GÖZE UZUN SÜRE BAKIŞMAK

Köpekler göz göze uzunca bir süre baktığınız zaman doğaları gereği bunu bir tehdit olarak algılarlar. Ona kızdığınızı yada ona saldıracağınızı, zarar vereceğinizi düşünürler.Gözlerine bakmamanızı tavsiye ederiz.

3-)BAĞIRMAK- AZARLAMAK

Köpekler onlara bağırdığınız zaman aynı normal bir insan gibi üzülürler yada korkarlar.Azarlandıkları zaman ise azarlandıklarını anlarlar ama ne için azarlandıklarını bilmezler bu yüzden yanlış bir davranış yaptıklarında onlara doğrusunu öğretmelisiniz.

4-)ALAY ETMEK

Köpekler kendileriyle alay edildiğinin yada dışlanmışlıklarının farkında olurlar.Kulaklarını çekmeniz, kuyruklarıyla oynamanız,patilerini sıkmanız onları üzer .Sosyal bir hayvan olmaları sebebiyle bu dışlanmışlık onları hayli üzebilir.

5-)KISKANDIRILMAK

Köpekler kıskandırılmak tan hoşlanmazlar. Gerek insan gerek hayvan olsun onları hiç kimse ile kıskandırmaya çalışmayın. Üzülürler ve sinirlenebilirler.. 😀

6-)ÇOK UZUN ZAMAN YALNIZ BIRAKILMAK

KÖPEKLER DE ARKADAŞ İSTERLER

Köpekler çok fazla yalnız bırakılmaktan,arkadaşsız kalmaktan, ilgisizlikten dolayı aşırı üzülürler 1 gün boyunca onunla hiç ilgilenmemeniz bile onu çok üzebilir. Bu yüzden onlardan ilgiyi eksiz etmeyin..

7-)TERK EDİLMEK

BARINAKTAKİ İKİ KÖPEĞİN SAHİPLENİLDİKTEN SONRAKİ HALLERİ

Köpekler de insanlar gibi duyguları olan canlılardır, terk edilmenin ne olduğunu bilirler, biri onları terk ettiğinde aynı insanlar gibi hissederler.Yemek yemeyi bırakabilirler, sürekli hareketsiz bir şekilde durabilirler hatta ağlayabilirler tıpkı insanların yaşadığı depresyon gibi…

😎 HER ZAMAN YAPILAN ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEK

RUTİN ETKİNLİKLER

Köpekler için rutin yapılan şeyler çok önemlidir. Örneğin her gün aynı saatte onu yürüyüşe çıkartıyorsanız bir gün değiştirmeniz ona çok garip gelecek, garip bir davranış biçimi sergileyebilir, ekstrem tepkiler verebilir.

KEDİLER İLE İLGİLİ BİLGİ EDİNMEK İÇİN ; https://www.abevav.com/kediniz-sizi-seviyor-mu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir