Kapat

MAKYAJ YAPMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

Anasayfa
Makyaj MAKYAJ YAPMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER

MAKYAJ

Makyaj yapmaya başlamadan önce anlatacağımız işlemleri sırasıyla yaptığınız zaman makyajınız cildinizde daha iyi durur, ve cildinizin yıpranmasını önlemiş olursunuz. Aynı zamanda bu işlemler size daha iyi hissetmenizi ve öz güven kazanmanızı yardımcı olacaktır. Bu durumda cilt sağlığınızı ve güzelliğinizi korumuş olacaksınız.

MAKYAJ YAPMADAN ÖNCE SIRASIYLA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER AŞAĞIDAKİ GİBİ OLMALIDIR.

CİLT TEMİZLİĞİ

Cilt temizliği cilde makyaj yapılmadan önce yapılması gereken bir işlemdir. Cildinizi uygun olan bir sabunla yüzünüzü iyi bir şekilde temizleyin. Cilt temizliği yapılmadığı taktirde gözeneklerin tıkanmasına ve ciltteki kötü görüntünün oluşmasına sebep olur. Bu kötü görüntünün oluşmaması için cilt temizliğine önem vermeliyiz.

CİLDİNİZİ NEMLENDİRMEK

Cildimizi temizledikten sonra nemlendirmek için kullandığınız nemlendirici kreminizi cildinize uygulayın. 5-10 dakika yüzünüzde bekletin. Uyguladığımız bu işlem eğer makyaj bazı kullanmıyorsanız “makyaj bazı” görevini üstlenecektir. Yüzünüze uygulayacağınız fondötenin zararlı etkilerini en aza indirecektir.

AĞIZ BAKIM

AĞIZ BAKIMI

Ağız bakımında önemli bir etken de güzel bir makyajda ruju ortaya çıkaracak olan dişlerdir. Makyaja başlamadan önce diş temizliğine önem vermeliyiz. Bu güzel gülüşlerimizle ortaya çıkan olan dişleri fırçalamaya özen gösterin.

DUDAK BAKIMI

DUDAK BAKIMI

Dudağınıza süreceğiniz rujun etkili ve güzel gözükmesini istiyorsak dudak bakımına önem vermeli ve dudakları nemlendirmek gerektiğini unutmamak gerekir. Dudaklarınızı nemlendirmek ve dolgun göstermek istiyorsanız makyaja başlamadan önce kolay bir maske uygulayarak dolgun dudaklara ulaşabilirsiniz. Yaptığımız bu uygulama rujun dudakta daha fazla kalmasını ve daha güzel görünmesini sağlar.

GÖZ KAPAKLARI

Makyaj yaparken gözlerinizin üzerine uyguladığınız farın kalıcılığını arttırmak için ve daha hoş bir görüntü sağlaması için mutlaka “far bazı” uygulamanız gerekmektedir. Göz kapaklarınıza yaptığınız bu uygulamayla gece boyu aklınız makyajınızda olmayacak ve kontrol etmek zorunda kalmayacaksınız.

YÜZDEKİ LEKELER

Yaptığınız makyajın pürüzsüz ve güzel olması için yüzde bulunan lekeleri ve çilleri kapatmak gerekir. Lekelerden ve çillerden dolayı oluşan renk farklılıklarını ortadan kaldıran en önemli ürünler “KAPATICILAR DIR”. Bu lekeleri, göz altı morluklarını ve çilleri kapatıcı ile gizleyebilirsiniz. Cilt renginize uygun olan bir kapatıcı ile renk tonunuzu eşitleyebilirsiniz.

MAKYAJ YAPMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1-) Öncelikle makyaja başlamadan önce yapılan hazırlıklar asla aceleye getirilmemeli. Makyajınıza ne kadar önem serseniz cildinizi de önemsemiş olursunuz. Makyajınızın güzel görünmesini istiyorsanız makyaj yapımını aceleye getirmeyin.

2-) Makyaj malzemelerini kullanırken ellerinizi daima temiz tutmaya özen gösterin. Kullandığınız makyaj malzemeleri tek seferlik olmadığı için bakteri ve mikroorganizmaların çoğalmamasını na dikkat edin.

3-) Makyaj yaparken yardımca ürünler olarak spatula ve fırça kullanmaya özen gösterin .

4-) Cildinize makyaj yapmadan önce nemlendirmezseniz erken yaşta ciltte kırışıklık, sivilceler ve sarkmalar meydana gelir.

5-) Yüzünüze kullandığınız nemlendiricilerin yüzünüze göre yağlı ve kaliteli olmasına özen gösterin. Dikkat edilmediği taktirde yüzde sivilce oluşumu meydana gelecektir.

6-) Güneşli bir günde makyaj yapıyorsanız veya kendinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak istiyorsanız nemlendirici ve baz yerine güneş kremini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir