Kapat

NARSİST BİRİYLE BAŞ EDEBİLİR MİSİN?

Anasayfa
TEST NARSİST BİRİYLE BAŞ EDEBİLİR MİSİN?

Narsisizm yani diğer bir adıyla özseverlik kişinin kendini çok fazla önemsemesi,büyük görmesi,kendine duyduğu hayranlık olarak tanımlanır.. Peki sen narsist bir insanla baş edebilir misin?

Cinsiyet?
Çok samimi olduğun arkadaşlarınla bir cafede oturuyorsunuz ve içlerinden biri hiçbir vasfı olmadığı halde kendini ballandıra ballandıra anlatıyor, ne yaparsın?
Hiçbir hatasını kabul etmeyen bir arkadaşınız var, her zaman kusursuz olduğunu düşünüyor ve hata yaptığı halde sürekli başkalarını suçluyor. Arkadaşlığını devam ettirir misin?
Bu narsist arkadaş bütün sınıfın önünde sırf kendini ezdirmemek için öğretmenine bağırıyor, ama haksız. Bununla ilgili fikrin ne?
Ödevini yapmakta zorlandın ve arkadaşından senin yerine yapmasını istedin. Fakat öğretmenin ödevini çok beğendiği zaman arkadaşın gidip öğretmenine aslında bu ödevi ben yaptım dedi?
Durakta otobüs bekliyorsun ve bir kadın yanına gelip sana kıyafetlerinin ne kadar çirkin olduğunu, dilenciye benzediğini söylüyor. tepkin nasıl olur?
Narsist arkadaşın kendi çıkarı için senin de sevmediğin birinin hakkını yiyor, karşı koyar mıydın?
Narsist arkadaşın her ortamda daha önce yapmadığı farklı tavırlar sergiliyor, onunla bu hareketlerini düzeltemesi için konuşur musun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir