Kapat

RUJ SEÇİMİ VE RUJ SÜRME TEKNİKLERİ

Anasayfa
Güzellik RUJ SEÇİMİ VE RUJ SÜRME TEKNİKLERİ
RUJ SEÇİMİ VE RUJ SÜRME TEKNİKLERİ

1-ESMER TONLARDA CİLDE SAHİP OLANLAR İÇİN RUJ SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Esmer  tonlarda cilde sahip olanlar doğal görünüm elde etmek istiyorlarsa seçimlerini kayısı ve kahverengi gibi tonlardan kullanmalıdır. Bu ton ciltte hoş ve sade duracaktır. Eğer dudakta çekicilik istiyorsanız kızıl tonları tercih edebilirsin. Esmer tenlere kızıl tonları en yakışan renklerdir.

2-AÇIK TONLARDA CİLDE SAHİP OLANLAR İÇİN RUJ SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Açık tonlarda cilde sahip olanlar doğal görünümü kaybetmemek adına koyu tonlardaki rujlardan  uzak durmasını tavsiye ediyoruz. Mercan rengi veya hafif pembe gibi tonlarda tatlı uyum sağlayabilirsiniz. Kahve ve siyah tonları cildinize ağır kaçabilir.

3-ORTA TONLARDA CİLDE SAHİP OLANLAR İÇİN RUJ SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Ruj seçiminin en özgür olduğu tene sahipsiniz.Sıcak tonlar teninize en uygun olan tonlardır.Orta pembe , gül veya çilek renkleri ten renginizle güzel bir uyum sağlayacaktır.

4-İNCE DUDAKLARA SAHİBİM. RUJ SEÇİMİM NASIL OLMALIDIR?

İnce dudaklara sahip olanlar mutlaka kremsi ve mat tonları denemelidir. Açık renkler ve mat tonlar sizin için iyi bir tercih olacaktır.Çok koyu rujlar dudaklarınızı yok edebilir.

5-KALIN DUDAKLARA SAHİBİM. RUJ SEÇİMİM NASIL OLMALIDIR?

Kalın dudaklarda koyu renkli rujlar oldukça güzel durmaktadır.Sizin dikkat etmeniz gereken aşırıya kaçmiş yapmacık duran ruj makyajından kaçınmanız olacaktır.

RUJ SÜRME TEKNİKLERİ

1-DUDAKLARINIZI ÇEVRELEYİN

Dudak kalemi belirgin olmamalıdır. Doğal dudak renginizi kaybetmeyecek şekilde gölgelendirme yapabilirsiniz.Dudağınızı rujla değil de dudak kalemi ile belirginlestirebilirsiniz.

2-BIYIKLARINIZI ALDIĞINIZ BELLİ OLMASIN

Dudağınızın üzerinde olan tüyler hiç de hoş görünmez.Bıyık bölgenizi nemlendirdikten sonra istenmeyen tüylerinizden kurtulun. Böylece oluşacak kızarıklığın önüne geçilmiş olur.

3-ÇATLAMIŞ DUDAKLAR

Çatlamış dudaklarınızdan ölü deriyi atmak için dudaklarınızı nemlendirici ile nemlendirin. Dudağınızı yumuşak bir diş fırçası ile yavaşça ovalayın.Rujunuzu sürmeden önce krem kullanın ve kremin kurumasını bekleyin.Gün boyunca dudaklarınızı canlı tutmak için ya parlatıcı kullanın yada rujunuzu dağıtmayacak şekilde kreminizi sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir