Kapat

SADECE FAST-FOOD ÇALIŞANLARININ BİLDİĞİ İĞRENÇ ŞEYLER

Anasayfa
Haberler SADECE FAST-FOOD ÇALIŞANLARININ BİLDİĞİ İĞRENÇ ŞEYLER

1-) HAMBURGER KÖFTELERİ O KADAR HIZLI PİŞER Kİ..

HAMBURGER KÖFTESİ

EVET!! Fast-food hepimizin sevdiği leziz yiyecek..Bildiğiniz gibi bir Fast-food dükkanından yemek sipariş ettiğinizde, size çok hızlı yapılacağı ile ilgili bilgi verilir. Yada şu kadar zamanda getirmezsek bedava vs. gibi reklamlar yapılır. Peki ya Hamburger köftelerinin kaç dakikada piştiğini biliyor musunuz? sadece 1 dakika!! evet evet yanlış okumuyorsunuz.. Sadece 1 DAKİKA..

2-) SALATA TARZI ŞEYLER SANDIĞINIZ KADAR SAĞLIKLI DEĞİL!!

HAMBURGER VE PATATES

Salata söylerken sağlıklı bir şey söylediğimizi zannediyoruz ama unutuyoruz ki bu salata bir Fast-food zincirinde yapılıyor. Yani yapılan salata düzgünce yıkanmadan çamurlu hatta böcekli şekilde bile önümüze geliyor olabilir. Hatta içine ne sos koyduklarını fast-food çalışanları bile sır gibi saklıyor..

3-) FAST-FOOD (HIZLI YİYECEK)

KIZARMIŞ SOĞAN HALKASI

Adından da anlaşılacağı üzere bu yiyecekler çok hızlı yapılır ve ham maddesi bile yapıldığından itibaren sadece 5-10 dakika dayanacak kadardır. Patates kızartmalarının masaya geldikten 5 dakika sonra yenilmeyecek bir hale gelmesinin sebebi budur, tamamen organik değildir..

4-) ELDİVENLE ÇÖP TOPLANIYOR AYNI ELDİVENLE FAST-FOOD YİYECEK YAPILIYOR

FAST-FOOD ÇÖPLERİ

Evet o karmaşa da, o kadar yoğun çalışırken her saniye her şeyi aşırı titizlikle yapmalarını bekleyemeyiz ama çöpleri de yemek yapılan eldivenle toplamayız DEĞİL Mİ???

5-) YENİ PATATES FAST-FOOD KIZARTMASI

PATATES KIZARTMASI

Müşteriler taze patates kızartması istediklerinde, çalışanlar eski patates kızarmasını 10-20 saniye kadar kızartma yağının içinde tutuyorlarmış.. Biz söylemiyoruz bunu.. Eski Fast-food çalışanları itiraf ediyor..

6-) KULLANILAN YAĞLAR DEFALARCA KULLANILIYOR

FAST-FOOD KIZARTMALAR

Fast-food yiyeceklerinin yapıldığı yerlerde kalitesiz yağların da kullanılmasının yanı sıra bu yağlar defalarca hatta onlarca kez kullanılıyor yani size özel yağ kullanılmıyor…

7-) BİR KUTU SÜT BİR FAST-FOOD ZİNCİRİNDE KAÇ GÜN KULLANILIR?

KAHVE KREMASI

Kahveye köpük yapmak için kullanılan süt çok az kullanıldığı için açılan 1 kutu süt günlerce kullanılabilir. içtiğiniz kahvenin üzerindeki güzel şekilli süt kremasının kaç günlük olduğunu asla bilemeyeceksiniz..

8 -) FAST-FOOD’ RESTORANLARINDAKİ İÇECEK MAKİNELERİ

FAST-FOOD YİYECEK ZİNCİRLERİNDEKİ İÇECEKLER

Fast-food restoran zincirlerindeki içecek makineleri (zaman vermeyelim) çok çok nadir temizlendiği için içinde küf, bakteri yada içeceğin türüne göre mikrop birikmiş olması muhtemel…

9-) YERE DÜŞEN FAST-FOOD YİYECEK ÖNÜNÜZE GELEBİLİR

YERE DÖKÜLEN FAST-FOOD YİYECEK

Fast-food çalışanları yiyecek, çatal-kaşık tarzı şeyleri yere düştüyse bile hiç önemsemeden önünüze getirebilir. Bu kurallara uyulduğu taktirde yapılmamaktadır ama uyduklarını nereden bile biliriz?

SALAM-SOSİS-SUCUK VE BENZERİ İŞLENMİŞ ETLER HAKKINDAKİ YAZIMIZI OKUMAYI UNUTMAYIN!! : https://www.abevav.com/salam-sosis-sucuk-zararli-midir/ 😀

https://www.mynet.com/fast-food-calisanlarinin-size-asla-soylemeyecegi-12-sey-190101138021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir