Kapat

SON DAKİKA! CORONA VİRÜS

Anasayfa
Haberler SON DAKİKA! CORONA VİRÜS

Çinli uzman doktorlardan corona virüsü ile ilgili korkutan iddia!! Henüz beklediğimiz enfeksiyonlu hasta sayısına ulaşmadık..

Corona virüsü bir anda tüm dünyanın gündemine oturdu..Çin’in wuhan kentinde 12 aralık tarihinde ortaya çıktı. Son günlerde dünya gündemine oturan corona virüsü başladığı bu günden yana dünyada toplam 638 kişinin ölümüne yol açtığı belirtiliyor.1 milyar 400 milyonu aşkın nüfuslu Çin’in wuhan kentinde bu virüs sebebiyle alarm verildi. Wuhan kenti karantina altına alındı ve Çin’de yaklaşık 50 milyon kişinin şuan karantina altında olduğu biliniyor. Wuhan kentinin yanı sıra Hubei kenti de karantina altına alındı. Yetkililer karantinanın çok zor şartlar altında yapıldığını ancak yapılabilecek en doğru hamlenin bu olduğunu söyledi ve ”Bu savaşa girmek gibi bazı kararlar almak çok zor ama yapılması gerekiyor” dedi. Çok sayıda (31 bin 485 kişi) enfeksiyon riski taşıyan ya da enfeksiyona yakalanmış hastayı tedavi edebilmek için karantinaya alınan kentlerin yakınlarına küçük hastahaneler inşa ediliyor. Yetkililer ülkedeki maske,eldiven ve üzerlerine giyecek steril kıyafetlerin yetmediğini- tükendiğini ve bunların israf edilmeden kullanılmasını belirtiyor.

Açıklamaları ile Çin’in yanı sıra tüm dünyayı korkutan doktor” maskeleri, eldivenleri ve koruyucu kıyafetleri israf etmeden kullanmalıyız dedi. Bunun yanı sıra çok fazla su içmekten kaçınmalıyız. Çünkü az su içersek tuvalete gitmek zorunda kalmayız koruyucu kıyafetlerimizi de uzun bir süre çıkartmamış oluruz.

Doktorun bu açıklamalarından enfeksiyonun hava yoluyla ne kadar hızlı yayılabileceğini anlayan bütün ülkeler Çin’e karşı önlem almaya başladılar.

Starbucks isimli bir kahve zinciri Çin’de ki bütün şubelerini kapatma kararı aldı. Amerika Çin’e olan uçuşlarını ve Çin’den gelen ticari uçuşları bir süreliğine durdurma kararı aldı. Bir çok ülke de Çin’e olan uçuşlarını geçici bir süreliğine durdurdu. Virüs’ün 4 kıta’da 28 ülkeye yayıldığından bahsediliyor.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN GÖZ ATABİLİRSİN 😀 ; https://www.abevav.com/corona-virusu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir