Kapat

TELEPATİ NEDİR?

Anasayfa
Psikoloji TELEPATİ NEDİR?

Telepati yada diğer adıyla uza duyum insandaki 5 duyunun etkisi olmadan ”gerçekleştiği düşünülen” ,zihinler arası iletişim yada bilgi aktarımıdır. (varsayım). Telepati yapılabilmesi için bunu yapan şahıslar arasında ,duygusal bir yakınlık olmalı . Örn :(anne,baba, eş, erkek-kız arkadaş, kardeş). Telepati yapılması insanlarda doğuştan gelen bir yetenek yada bazen sonradan öğrenilen bilgiler ,çalışmalar ile yapılabilmekte ve etkili olduğu” söylenmektedir”.

GÜNLÜK HAYATTAN TELEPATİ ÖRNEKLERİ

  1. Örneğin sokakta yürürken yada herhangi bir işle uğraşırken birden aklınıza uzun zamandır
  2. Görüşmediğiniz bir arkadaşınız geldi ve 1 saat sonra ondan mesaj aldınız .
  3. Çok sevdiğiniz ve yakın zamanda dinlemediğiniz bir şarkının aklınıza gelmesi ve ilerleyen zamanda bir anda radyoda çalmaya başlaması .
  4. Sevdiğiniz bir insanın başına bir şey geldiğinde hissetmek yada o insanın aklınıza gelmesi .
  5. Bizim daha önce aklımıza gelen bir fikrin yada cümlenin, karşınızdaki kişi tarafından söylenilmesi.

TELEPATİ NASIL YAPILIR?

Öncelikle sessiz ,rahatsız edinilmeyecek, gürültüsüz bir ortam ayarlanmalı, rahat olunabilecek bir pozisyona geçilmeli (bir koltuğa uzanılabilir,rahat bir sandalyeye oturulabilir). Daha sonra gözlerimizi kapatıp zihnimizdeki tüm konulardan uzaklaşmalıyız. Zihnimizi tamamen boşaltıp,nötr bir hale getirmeliyiz. Tamamen sessizliğe ve zihnimizin boşluğuna odaklanmalıyız. Nefes alışverişlerimizi düzenleyip , 30 saniye kadar derin derin nefes almalıyız. Daha sonra iletişim kurmak istediğimiz kişiyi ,kişinin yüzünü gözlerimizin önüne getirmeliyiz.

Görüntü ne kadar netleşirse iletişim kurmak o kadar kolaylaşır. Kişinin yüzü gözünüzün önüne gelince onu bir yerde bir şey yaparken hayal etmeliyiz örn: ( bankada sıra beklerken ) yada farklı bir yöntem olarak kendimizi onun yerine koyarak da hayal edebiliriz. Kişiyi bir yerde hayal ettikten sonra ona söylemek istediğiniz yada yapmasını istediğiniz bir şey varsa bunu içinizden gelerek sessiz şekilde söyleyin .( Dikkatim dağılmaz diyorsanız sesli şekilde de tekrar edebilirsiniz). Bunu ilk kez yaparken karşıdaki kişinin sizinle duygusal olarak çok yakın birisi olması önemlidir. Ayrıca o kişiye bir şey yaptırmak yada söylemek istiyorsanız telepati yaparken bunu gerçekten ama gerçekten istemek ve odaklanmak çok çok önemlidir. Zira bunlar olmazsa zihinler arası ilişki kurulamaz.

Telepati dediğimiz yöntem tamamen bir varsayımdır.. Gerçeklik yönü istisnai veya tahminen vardır ,yani sadece var olduğunu iddia eden insanlar vardır… Bu yüzden telepati işe yaramadığında net bir gerçeklik payı olmadığını da aklınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir